Чи можна взяти автомобіль напрокат без досвіду водіння?
Чи можна взяти автомобіль напрокат без досвіду водіння?

Чи можна взяти автомобіль напрокат без досвіду водіння?

05.06.2021

Сьогодні активно розвивається бізнес із оренди автомобілів. В даний час прокат автомобілів здійснюється по всьому світу. В Україні ця послуга доступна у більшості великих міст, включаючи Дніпро. Якщо ви за кермом вже кілька років, то проблем із орендою автомобіля точно не виникне. А як бути водіям без досвіду водіння, чи можуть вони взяти напрокат?

Що таке стаж водія? Досвід водіння – це час, що обчислюється з моменту отримання прав водія до сьогоднішнього дня. Якщо машини не було відразу після отримання прав водія, то цей час все одно перетікає в загальний досвід водіння. Те саме правило застосовується у випадках, коли ви не володіли транспортним засобом через якісь інші обставини. Стаж водіння – один із ключових факторів витрат на страхування, умови оренди автомобіля та необхідний критерій для конкретної форми працевлаштування.

Як досвід керування впливає на прокат машини? Компанія, яка надає авто в оренду несе певні ризики, пов’язані з передачею машини третім особам, і чим менше у водія досвіду, тим вищі ці ризики для початкового власника автомобіля. Крім того, прийнято вважати, що водії без досвіду водіння наражаються на найбільший ризик, і, відповідно, компанії нараховують таку орендну плату та заставну суму, які могли б частково або повністю покрити можливі матеріальні збитки. Статистика в Україні показує, що недосвідчені водії зі стажем менше 4 років на 30% частіше потрапляють у ДТП, а відповідно мають низький рівень довіри компанії. Близько 70% компаній з оренди відмовляють в оренді автомобілів клієнтам, якщо їхній стаж водіння становить менше 1 року. 30%, що залишилися, в більшості випадків пропонуватимуть покупцеві старі моделі з механічною коробкою передач, але орендна плата і застава складуть значну суму. Найкраща пропозиція щодо вартості оренди автомобіля буде надана водієві 25 років зі стажем не менше 5 років.

Чи є особливості оренди автомобіля водієм без стажу? В Україні дуже мало компаній, які надають прокат автомобіля без досвіду водіння. Однак є кілька сервісів, які готові довірити авто недосвідченому водію, але для цього знадобляться:

  • досягнення віку 18 років;
  • наявність оригіналів прав та медичної довідки;
  • підтвердження платоспроможності орендаря (витяг з банківської картки та внесення суми застави);
  • оформлення страховки;
  • укладання договору.

Важливо уважно прочитати умови, оскільки багато прокатних компаній намагаються легально перекласти фінансову відповідальність на недосвідченого водія. Якщо без досвіду неможливо орендувати автомобіль або вартість послуг значно перевищує можливості замовника, більшість компаній пропонують оренду авто з водієм. У результаті це буде навіть дешевшим, ніж оренда машини без досвіду водіння, але й практичних навичок замовник не отримає.

Таким чином, стаж керування – важлива умова для оренди машини. Однак, навіть не маючи досвіду водіння, ви можете взяти авто в оренду. Головне, знайти компанію, яка надає таку послугу, виходячи з вашої ситуації і бути уважним на всіх етапах оформлення прокату автомобіля.