Як перевірити автомобіль перед орендою?
Як перевірити автомобіль перед орендою?

Як перевірити автомобіль перед орендою?

11.07.2021

З кожним днем ​​прокат автомобіля в Україні набирає обертів і Дніпро – не виняток.

Прокатна компанія “OneRent” бере на себе все обслуговування автомобіля, своєчасне страхування та відшкодування збитків при ДТП. Орендареві достатньо вибрати відповідну модель автомобіля, укласти договір на будь-який термін та внести оплату.

Однак перед тим, як взяти авто на прокат, його потрібно добре перевірити на наявність можливих несправностей, різних видів пошкоджень, плям та інших дефектів, за які орендодавець може вимагати компенсацію при поверненні автомобіля. Далі ми розглянемо, на що слід особливо звернути увагу при перевірці авто, що орендується.

Комплектація

Кожен транспортний засіб має бути обладнаний таким:

 • аптечка;
 • аварійний знак;
 • вогнегасник.

За відсутності цих предметів на вас може чекати штраф через порушення правил дорожнього руху. Крім цього, у разі ДТП, ці речі необхідні, а їхня відсутність несе не тільки незручності, а й небезпеку для життя.

До цього списку можна додати ще запаску та домкрат. Без цих предметів ні в якому разі не можна вирушати в дорогу, особливо якщо вам чекає довга поїздка.

Зовнішній огляд

При огляді орендар повинен перевірити кузов на наявність сколів, подряпин та вм’ятин. Подібні дефекти можна знайти на вікнах, дзеркалах і фарах. Перед орендою автомобіля важливо задокументувати наявність дефектів кузова та скла, краще все зафіксувати на відео.

Внутрішній огляд

Оглядаючи салон, зверніть увагу на цілісність та працездатність наступних зон:

 • аудіосистема
 • кондиціонер
 • оббивка салону
 • кожух коробки;
 • прикурювач і т.д.

Зони особливої ​​уваги

Ми прояснили, на що слід звернути увагу під час перевірки авто, взятого в оренду. Виходячи з цього, ми можемо сформулювати такі зони особливої ​​уваги:

 • комплектація. Наявність обов’язкових речей у автомобілі: вогнегасника, домкрата, запаски, аптечки, аварійного знака. Не полінуйтеся оглянути вміст багажника, в автомобілі повинні бути всі необхідні інструменти та інвентар для швидкого ремонту в дорозі та першої медичної допомоги;
 • салон. Обов’язково необхідно оглянути автомобіль зсередини: справність коробки передач, чистота оббивки, цілісність керма та кожуха КП, справність механізмів запальнички, склопідйомників, підставок тощо;
 • кузов, скло, дзеркала. Ці елементи транспортного засобу можна вивчити під час зовнішнього огляду. Особливо уважно обстежуйте кузов на предмет садна, вм’ятин та подряпин.

Якщо в машині чогось не вистачає або виявлено дефекти, необхідно повідомити про це менеджера компанії. У цьому випадку відсутні повні комплекти повинні бути негайно відправлені, а дефекти повинні бути зареєстровані у вигляді змін у контракті або зафіксовані в акті приймання-передачі. Якщо, на думку клієнта, виявлені дефекти впливають якість використання послуги, може запросити заміну автомобіля.

Ще одна умова успішної оренди – звернення до надійної компанії. Однією з таких є компанія OneRent, яка має великий досвід з надання автомобілів на прокат у Дніпрі. За весь час компанія OneRent зарекомендувала себе як надійний партнер з високою якістю послуг. Згадка про виявлення будь-яких недоліків в акті про злиття та передачу є основою довірчих відносин, які ми підтримуємо у нашій роботі