Повернення орендованого авто: за що штрафують?
Повернення орендованого авто: за що штрафують?

Повернення орендованого авто: за що штрафують?

27.07.2021

Кількість компаній, які надають авто на прокат, зростає з кожним роком, як у великих мегаполісах, так і в невеликих містах. У Дніпрі компанія “OneRent” пропонує оренду як нових машин, так і автомобілів з пробігом, з водієм і без нього. Працюючи з нами, ви можете бути впевнені, що у вас є повністю справний і чистий автомобіль з повним баком.

Умови та правила оренди “OneRent”

У нас ви не зіткнетеся із затяжним оформленням оренди транспорту, весь процес триває приблизно 45-50 хвилин. У разі надання менеджеру своїх особистих даних або оформлення передброні на автомобіль – 25-30 хвилин.

До умов та правил прокату автомобілів компанії “OneRent” відносяться:

 • вік та документи. Клієнт повинен мати посвідчення водія категорії «В»,  стаж водіння не менше 2-х років і бути не молодшим 21-го року. Для укладання договору знадобиться оригінал паспорта та ідентифікаційного коду або закордонний паспорт;
 • заставу та оплата послуг. Розмір застави визначається залежно від класу автомобіля, терміну використання та наявності розширеної страховки та становить від 500$ до 1000$ у гривневому еквіваленті. За бажання за додаткову вартість можна оформити розширену страховку;
 • доставка та повернення авто. Транспорт передається орендарю вимитим, з повним баком, без дефектів та в технічно бездоганному стані. При поверненні автомобіля після використання його необхідно вимити і заправити паливом.

Повернення автомобіля: штрафні санкції

Існує кілька стандартних ситуацій, у яких орендодавець може стягувати з клієнта додаткову суму:

 • клієнт порушив правила дорожнього руху під час керування транспортним засобом та був оштрафований за це;
  салону потрібна хімчистка;
 • термін служби автомобіля перевищив обумовлені у договорі терміни;
  автомобіль або його комплектуючі були пошкоджені. Тут потрібно бути уважним, тому що важливо ретельно перевірити бажаний автомобіль на пошкодження, щоб потім не платити за помилки минулих орендарів. Про те, як перевірити автомобіль перед орендою дивіться в іншій нашій статті;
 • перевищення добового пробігу. Стандартне обмеження пробігу на добу для моделей економ та середнього класу становить 300 км, для решти транспорту – 350 км. Штраф за перевищення цих цифр становить середньому 10$ – 60$.

Крім цього, є низка ситуацій, за яких буде потрібна окрема оплата при поверненні автомобіля:

 • доплата за відсутні літри за ринковою вартістю;
 • повернення автомобіля не в пункт видачі, а на адресу клієнта. При короткостроковій оренді повернення за адресою надаватиметься на платній основі;
 • здавання автомобіля не в строк. Якщо машина повертається із запізненням на 2 години та більше, автопрокат має право стягнути з орендаря суму у розмірі добової оренди. Проте, солідні компанії йдуть назустріч клієнтам, тому якщо час затримки не більший, а причина поважна, наприклад, пробки, додатково платити не потрібно, головне попередити автопрокат про своє запізнення.

Виходячи з перерахованих вище санкцій і штрафів, можна зробити простий висновок: будьте уважні і запам’ятайте, що машина на прокат повертається разом з усіма документами і в такому стані, в якому вона була отримана при оформленні договору: чистою, заправленою та справною.